Menu

Chic By Pig - brand story, aneb kdo a co stojí za značkou

Mnoho z Vás se nás ptá, jak vzniklo Chic By Pig, kdo za značkou stojí, kdo jsou "ti" lidi? A tak jsme pro Vás konečně vše dali dohromady a i se vyfotili. Tak snad se nás neleknete a zachováte ˇštětinám" pořád přízeň. :-) Připraveni? Jestli ano, tak jdem na to.

Chic By Pig - brand story, aneb kdo a co stojí za značkou

Jsme Chic By Pig - česká značka "elegantního" či chcete-li "chic" nábytku a doplňků do dětských pokojů.

Rozhodnutí o vytvoření skutečné značky spadá do roku 2016 a její zrod má dva prameny. Prvním z nich je činnost, kterou děláme v našem architektonickém studiu - Studio A, kde na denní bázi navrhujeme i interiéry domů, továren nebo kanceláří. Druhým, pro nás nejdůležitějším faktorem a hnacím motorem všeho byl a je náš syn Jonáš, pro kterého jsme chtěli uspořádat ten nejlepší dětský pokoj. Společně s naším cílem přinést společnosti širší pohled na existující možnosti, jak vybavit dětské pokoje, naše "puzzle" bylo dokončeno a zrod značky Chic By Pig odsouhlasen. 

Naším cílem není "učit" rodiče, jak uspořádat dětské pokoje. Spíše navrhujeme a doporučujeme takový nábytek a doplňky, které jsou i přes náš minimalistickém styl, vhodný pro všechny strany - tedy pro rodiče i děti společně. Tuto myšlenku jsme pak zjednodušili do do naší filosofie "Simple but fun."  Chceme také nechat rodiče, aby se vrátili do své minulosti, když byli dětmi plnými očekávání, co všechno lze nalézt na zapomenutých podkrovích jejich domů - stále funkční designový nábytek kde oni nebo jejich rodiče vyrostli - židle, šatní skříně, postele atd. Chceme vrátit tyto tajemné a kouzelné okamžiky, kdy všechny ony kousky byly nejen kvalitní, ručně vyrobené, ale také trvaly celé generace. To je to, co chceme učit.

Vedle "Simple but fun" klademe důraz na přátelskost k přírodě, jdoucí ruku v ruce s nejvyšší úrovní bezpečnosti a materiálu. U nábytku pracujeme hlavně s bukovým dřevem v kombinaci s březovou překližkou, přičemž právě překližka nabízí vždy zákazníkům jedinečný a neopakovatelný design, takže si mohou být jisti, že i jejich kousek bude mít jedinečný vzor. U doplňků pak používáme především certifikované materiály, jako je 100% bavlna, zlato nebo stříbro a samozřejmě si můžete být jisti i naším vlastním grafickým designem.

A proč Chic By Pig? Protože jsme chtěli ukázat veřejnosti, že naše designové produkty jsou jedinečné, odlišné, elegantní nebo jinými slovy "chic". A proč jsme si vybrali "prasátko?" Protože milujeme legraci, rýmy, rádi se lišíme a věříme, že prasátko už po staletí přináší lidem štěstí. A co je v životě víc než šťastné děti a jejich rodiče. Takže ať jsou všechny rodiny šťastně chic. 

S láskou

Kateřina a Jan Kupcovi, zakladatelé a návrháři Chic By Pig

 

Kde všude nás najdete